[гучні справи]

За кілька років чиновник розжився маєтком, сімома квартирами та 146 га землі.

НАБУ і САП повідомили директору державного підприємства з утримання автомобільних доріг Полтавщини про підозру у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, та декларуванні недостовірної інформації, повідомляє пресслужба НАБУ.

За даними слідства, у період з 2020 по 2023 рр. підозрюваний набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн.

Йдеться про:

- житловий будинок (200,3 кв.м) з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн;
- земельну ділянку (40 соток) під будинком вартістю 1,7 млн грн;
- квартиру (понад 100 кв.м) вартістю 3,2 млн грн. у місті Полтава;
- майнові права на шість квартир у новобудовах міста Полтави сукупною вартістю 7,7 млн грн;
- 73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 146 га на території Полтавської області;
- водяний мотоцикл з автопричепом для нього;
- криптовалюту різних видів, еквівалентну 180 тис. USDT (6,6 млн грн на момент вчинення злочину).

Набуття цих активів стало можливим у зв’язку із злочинною діяльністю підозрюваного на державній службі, як-от вимагання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем, привласнення та розтрата майна. Зокрема у 2022 році НАБУ повідомило йому про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні бюджетних коштів.

Задля приховування майна, а також джерел його походження, всі активи окрім криптовалюти посадовець оформив на близьких осіб, законного доходу яких було недостатньо для їх придбання. Криптовалютою натомість володів сам проте декларувати її не став.

1

Під час розслідування ухвалою Вищого антикорупційного суду за клопотанням детектива НАБУ, погодженим прокурором САП, на нерухоме та рухоме майно, а також права на нерухоме майно було накладено арешт.

Дії посадовця кваліфікували за ч. 3 ст. 209 та ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

За даними видання «Полтавщина», йдеться про директора Агентства місцевих доріг у Полтавській області Олексія Басана. У 2022 році НАБУ та САП повідомляли йому про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду. Суд першої інстанції визнав обвинуваченого невинуватим. Наразі триває апеляційне оскарження цього вироку.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


fb Мы в Twitter RSS

матеріали


fb Мы в Twitter RSS

хроніка