[громкие дела]

Раніше ЗМІ повідомляли, що голова Ради директорів міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) Денис Костржевський, який відсиджується в Іспанії, передав бізнес в управління. Довіреність на управління бізнесом та розпоряджання майном була оформлена в консульстві України в Малазі (Іспанія) на відому у певних колах особу – Закорчемного (Спіженко) Олега Орестовича. Закорчемний отримав негласне «зелене світло» на управління фінансами і гласне на здійснення правочинів з майном: укладати договори купівлі-продажу або передавати в статутні фонди шість земельних ділянок загальною площею 1,52 га. та дві нежитлові будівлі площею 28,6 тис. кв.м.

Закорчемний Олег є керівником в кількох компаніях, переважно в медичній сфері. Тепер Олег Орестович «приглядає» за бізнесом Дениса Костржевського.

Вся його біографія останніх років рясніє корупційними епізодами.

В 2014 році Олег Закорчемний був адвокатом екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія. 20 жовтня 2014 року прем’єр-міністр Арсеній Яценюк проголосив з парламентської трибуни, що міністра Мусія відсторонено від посади «за повний провал і корупцію в Мінздоров’я, за те, що не забезпечена закупівля медичних препаратів і лікарських засобів, за те, що ціни на ліки як зростали, так і зростають далі».

В подальшому Закорчемний був помічником Олега Мусія як нардепа від «Блоку Петра Порошенка».

В лютому 2017 року в ЗМІ з’явилась інформація, що Олег Закорчемний прийняв прізвище дружини Наталії Спіженко, співзасновниці центру онкології та радіохірургії «Клініка Спіженка», доньки першого міністра охорони здоров’я Незалежної України, академіка Юрія Спіженка.

В той час журналісти звинувачували Олега вже Спіженка у змові з міністром Кабінету міністрів в уряді Володимира Гройсмана (2016-2019) Олександром Саєнко щодо впливу на Національний інститут раку та моніторингу пацієнтів інституту для перенаправлення їх у «Клініку Спіженка».

Олег Спіженко нібито був впевнений, що його дружина стане міністром (чого не сталось), курирував 500-мільйонну програму реімбурсації (відшкодування вартості ліків), контролював фінансові потоки за призначення голови Держлікслужби Наталії Гудзь та за призначення у грудні 2016 року держсекретарем МОЗ Наталії Шолойко.

В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун тоді публічно виступила з критикою такого рішення в зв’язку з наявністю у Шолойко конфлікту бізнес-інтересів і фігуруванні її імені в корупційних скандалах.

А Наталію Гудзь уряд звільнив в листопаді 2018 року. Як зазначено в офіційному повідомленні на сайті МОЗ, вона протизаконно забороняла вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії та правця.

Схоже, що Костржевський і Закорчемний знайшли один одного в 2020 році, коли було засноване ТОВ «Медичний центр «ДОК ЛАЙФ» (код ЄДРПОУ 44088676). Кінцевий бенефіціар – Денис Костржевський, керівник Олег Орестович, який вже повернув своє «дівоче» прізвище. Мабуть тому, що дружина не стала міністром.

Маємо цікавий сімбіоз. Костржевський втік з України за 11 днів до початку війни і досі відсиджується в Іспанії у маєтку, який він придбав у Дмитра Фірташа за $8 млн. Заздалегідь попереджений Костржевський про вторгнення РФ в Україну 24.02.2022 р. відсиджується, напевно, тому, щоб не брати участі у боротьбі з РФ на Батьківщині. Крім того, на місці є уповноважений адвокат Закорчемний з великим досвідом «рішали» та керування сумнівними бізнесами.


fb Мы в Twitter RSS

материалы

Создается впечатление, что наличие родственников служащих в ФСБ и ГРУ РФ становится трендом для украинских политиков, депутатов, селебрити и спортсменов.


fb Мы в Twitter RSS

хроника